buty do piłki nożnej

Pokazano 1-32 z 61 pozycji

Buty piłkarskie przeszły drogę od bycia początkowo jedynie obuwiem ochronnym dla gracza, aż do jednego z najważniejszych akcesoriów, który w decydujący sposób wpływa na możliwość eksponacji techniki zawodnika. Dzisiejsze buty piłkarskie nie zakrywają już nawet kostki zawodnika, więc tak na prawdę utraciły swoją pierwotną funkcję bycia jedynie ,,ochraniaczem''. Korki piłkarskie przeszły ogromne zmiany ze względu na prowadzone na wysokim poziomie badania, sponsoring i komercjalizację gry w piłkę nożną.
Tradycyjne obuwie do gry w piłkę nożną było wykonane ze skóry, jednak dziś buty piłkarskie głównie są wykonane z połączenia włókien syntetycznych,oraz z elementami skóry lub nawet bez niej. Adidas Predators zastosował gumowe krawędzie, aby ułatwić skręcanie piłki po uderzeniu przez zawodnika, podczas gdy Puma stworzyła but ukształtowany tak, aby trzymał piłkę przy nodze tak jakby była przyklejona.
Firma Nike była zaangażowana w tworzenie butów wykonanych w całości z włókna węglowego. Włókno węglowe to nie tylko wyjątkowo lekki, ale także bardzo wytrzymały materiał. But z takiego materiału jest aż stworzony dla zawodników, których głównym atutem jest szybkość. Stopa gracza jest bliżej ziemi, co pozwala na płynniejszy bieg.

buty halowe - halówki

Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w lidze pięcioosobowej ze swoimi kolegami, czy jesteś częścią drużyny...

buty piłkarskie - korki

Bez względu na to na jakiej pozycji grasz, wybór odpowiednich butów piłkarskich jest niezmiernie istotny. To...

buty piłkarskie - turfy

Jeśli masz ochotę zagrać po raz pierwszy od dłuższego czasu lub po prostu chcesz odświeżyć swoją garderobę, nigdy...

Aktywne filtry