buty do piłki ręcznej

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Buty są w wielu przypadkach najważniejszą częścią stroju do piłki ręcznej. Są one bowiem jedynym łącznikiem między tobą a podłożem. Kiedy buty nie pasują do twojego stylu gry, ryzykujesz poważnymi kontuzjami, przeciążeniem, lub znacznym spadkiem wydajności gry. Przy wyborze buta ważne jest, aby najpierw dokładnie określić oczekiwania. Dla każdej pozycji na boisku piłki ręcznej istnieje określona lista życzeń, które but musi spełnić, aby osiągnąć maksymalne osiągi.
Rozgrywający potrzebuje elsatycznych i zwrotnych butów do piłki ręcznej. Jednocześnie obuwie musi być również stabilne, ponieważ rozgrywający bierze udział w wielu pojedynkach i ma do czynienia z nagłymi zmianami kierunków biegu.
Dla lewego i prawego skrzydłowego ważne jest połączenie kilku aspektów. Z jednej strony stabilność w pojedynkach, a z drugiej elastyczność podczas zmiany kierunku biegu. Dobra amortyzacja jest również ważna przy bardziej ofensywnych zadaniach na tej pozycji.
Bramkarz musi być w stanie szybko reagować stopami na to, co widzi. Ważne jest, aby miał pewny kontakt z podłogą, oraz aby mógł szybko zmieniać kierunek. Prawdziwe buty bramkarskie do piłki ręcznej charakteryzują się skórzaną i elastyczną cholewką, niewielką amortyzacją i cienką gumową podeszwą.

Aktywne filtry